21 March 2023 06:32
Nawigacja
· Strona główna / Home Page
· Kalendarium / Timeline
· Dane techniczne / Specification
· Historia / History
· Artykuły / Articles
· Grupa Poszukiwawcza ORZEŁ / Association of the "ORZEL" submarine search group
· Forum
· Katalog linków / Links
· Galeria / Photogallery
· Kontakt / Contact
· Szukaj / Search
Najnowsze artykuły
· Krążowniki pomocni...
· U-Booty nietypowo ut...
· O potrzebie posiadan...
· Antoni's Story (Tol...
· ORP "Orzeł" a pola ...
Ostatnio Widziani
· Iron Duke10:12:18
· zawila 5 tygodni
· dar791419 tygodni
· ted20 tygodni
· Xaro56 tygodni
· Marcin60 tygodni
· beretnikov61 tygodni
· tomekjan63 tygodni
· sztopka63 tygodni
· Krecia64 tygodni
Losowa Fotka
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

30-12-2021 20:52
Witam!!!

30-12-2021 18:14
Witam wszystkich ponownie Wink

22-12-2021 13:05
Bravo!!!! Warto było czekać.

22-12-2021 11:23
Witam Was ponownie!!!

16-07-2018 13:24
https://tech.wp.pl
/chca-przebadac-60
0-km-kw-dna-morza-
szukaja-wraku-pols
kiego-okretu-62739
99885588097a

Soptkanie
W swojej dotychczasowej działalności zawsze podkreślaliśmy (tak w kraju jak i za granicą), że twórcą idei poszukiwania „ORŁA” oraz inicjatorem założenia naszego Stowarzyszenia jest Marek Nowak.
Na zebraniu organizacyjnym Marek Nowak nie chciał zostać prezesem Stowarzyszenia (pytanie – dlaczego), natomiast podkreślał konieczność jego powołania dla założenia konta bankowego, jako warunek konieczny otrzymywania darowizn finansowych, szczególnie z zagranicy.
Podejmowane przez nas liczne działania, mające na celu pozyskiwanie sponsorów chcących udzielić finansowego wsparcia na ekspedycję poszukiwawczą, oraz poparcie naszej działalności przez osoby pełniące najwyższe stanowiska państwowe, okazały się bezowocne i bez odpowiedzi. Również Marek Nowak nie znalazł prywatnych sponsorów zagranicą, o czym zapewniał na zebraniu organizacyjnym Stowarzyszenia.
Nawiązaliśmy więc współpracę z podobną do naszego Stowarzyszenia organizacją w Holandii, zainteresowaną odnalezieniem swojego okrętu podwodnego „O-13”, zaginionego przy zamianie naszego „ORŁA” na Morzu Północnym.
Naszym zdaniem z uwagi na brak prywatnych sponsorów, jedyną realną drogą realizacji statutowego zadania Stowarzyszenia – odnalezienie „ORŁA” – jest współpraca z dowództwem flot morskich NATO. Działanie to w pełni zaakceptował dowódca Marynarki Wojennej R.P admirał floty Roman Krzyżelewski, nawiązując bezpośredni kontakt z dowódcą Marynarki Wojennej Królestwa Holandii.
W kwietniu bieżącego roku prezes Stowarzyszenia uczestniczył w Dowództwie Marynarki Wojennej Holandii w Hadze w posiedzeniu organizacyjnym, przygotowującym poszukiwanie holenderskiego „O-13” i polskiego „ORŁA”.
Na wyraźne życzenie strony holenderskiej nie publikowaliśmy danych o poszukiwaniach. Ustalono, że w pierwszej kolejności o odnalezieniu okrętów winny być powiadomione rodziny poległych marynarzy. Dalsze czynności będą uzgodnione wspólnie, przez zainteresowane strony.
Obecnie akcja poszukiwania obu okrętów jest kontynuowana – jeden okręt badawczy jest w morzu, a następne są planowane w roku przyszłym.
Podjęte przez Marka Nowaka działania mające na celu usunięcie nas ze społecznych funkcji prezesa i wiceprezesa są niezgodne z prawem o Stowarzyszeniach oraz naszym Statutem. Tuż po wystąpieniach Marka Nowaka zasięgnęliśmy opinii w Sądzie Rejestrowym, gdzie poinformowano nas, że tylko Walne Zebranie członków (a musi być ich minimum 15, czego do tej pory brak) ma takie prawo, a nie Honorowy Prezes – poprzez dyskusje internetowe.
Na najbliższym Walnym Zebraniu zgłosimy rezygnację z pełnionych funkcji i nie zamierzamy ponownie kandydować na jakiekolwiek stanowiska w Stowarzyszeniu.
Pierwszy termin Walnego Zebrania: 9 październik 2005 roku. Członkowie i sympatycy, których adresy posiadamy, o miejscu i godzinie zostaną powiadomieni imiennie.
Stanisław Wielebski
Jan Wojcieszonek


DODANO dnia 03.10.2005
Szanowny Panie Adminie.
Ze względu na zaangażowanie szeregu osób w wyborach prezydenckich i aby zapewnić wymaganą frekfencję na naszym Walnym Zebraniu, przekładamy jego termin na dzień 16 października. W związku z czym prosimy o zamieszczenie tej informacji na stronie internetowej ORP "Orzeł" [red.: co niniejszym czynię]. O nowym terminie i miejscu zebrania, członkowie Stowarzyszenia zostaną powiadomieni telefonicznie lub listownie.
Z poważaniem S. Wielebski i J. Wojceszonek.
Komentarze
A
#1 Admin
w 21 September 2005 22:00
Szanowni Panstwo
Zawiadamiam ze Panowie:

St,Wielebski
i
J.Wojcieszonek

nie sa juz ani prezesami ani czlonkami naszego stowarzyszenia i nie maja prawa do organizowania jakichkolwiek zebran w imieniu naszego stowarzyszenia.

W/W sami podali sie do dymisjii i ta zostala przyjeta a za nielojalnosc i zdradliwe zachowanie sie w stosunku do czlonkow Grupy, zostali Oni usunieci z naszych szeregow.

Odpowiednie listy odnosnie calej zdradliwiej i niegodnej sytuacji ktora w/w stworzyli sa juz w opracowaniu i bede wyslane do prasy zagranicznej i polskiej i odpowiednich zainteresowanych firm jak np.Mar Woj, i inne.

Z powazaniem
Marek Nowak
S
#2 Stary_Wraq
w 23 September 2005 08:53
Moi drodzy,
nie szarpcie się ze sobą, bo to na pewno nie doprowadzi do niczego dobrego. Na całej tej wojence podjazdowej ucierpi zapewne tylko Sprawa, bo będzie się traciło energię na obrzucanie się nawzajem błotem "co kto zrobił, a czego nie". Polacy chcą zapewne wiedzieć, gdzie leży ORZEŁ!
A
#3 Admin
w 30 September 2005 07:55
A teraz ja od siebie. Ciekaw jestem kto zostanie powiadomiony i kto przyjdzie. Jak narazie (i jak zwykle to bywalo u Panów W i W) ja nie zostałem zaproszony. Czyli tajemnicy ciąg dalszy.
T
#4 Tomek
w 30 September 2005 18:18
Ja tez nic nie otrzymalem.... Mam nadzieje ze bedzie mozliwosc video-konferencji. Pierwsza data Walnego Zebrania byla wyznaczona na 15 maja 2005. Teraz mamy prawie pazdziernik. To sa zarty...
T
#5 Tomek
w 30 September 2005 20:07
Poprawnie powinno byc... Pierwsza data WZ byla planowana na maj. Nie byla jednak wyznaczona... - a to roznica. Sorki Smile
A
#6 Admin
w 30 September 2005 20:49
Ja tez bym tam chetnie sie zjawił i porobil zdjęcia no i posłuchał co tam "NASZE SZANOWNE i POWAŻANE" stowarzyszenie zrobiło w ciagu tego całego czasu i skad to ich milczenie. Może są za starzy na internet
T
#7 Tomek
w 04 October 2005 22:17
16 pazdziernika to...swieto wyboru papieza JPII. Dzien jak najbardziej odpowiedni. Niech bedzie pochwalony.
A
#8 Admin
w 05 October 2005 06:19
Ale jestem zaszokowany. Nie pamietam kiedy, a moze nigdy w historii stowarzyszenia i instnienia mojej strony nie otrzymałem tyle korespondencji od Panów W. i W.. Moze idzie w dobrym kierunku Wink. Tak po mszy, po spowiedzi, odrazu na zebranie. a moze odwrotnie
F
#9 Festung Breslau
w 05 October 2005 11:09
Witam.
Jestem tu zupełnie nowy i chcę dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy, natomiast jak na razie trafiłem na jakąś przepychankę. Czy mogę wiedzieć o co chodzi ? Zaznaczę jeszcze że nie jestem w wieku poborowym tylko gościem +/- 40 - to letnim i tak proszę mnie traktować. Pozdrawiam wszystkich.
J
#10 jacekra
w 07 October 2005 19:53
Kochani moi , Panowie Stasiu Wielebski i Jan Wojcieszonek z prostej przyczyny nie mogli rozesłać zaproszeń w celu powiadomienia o zebraniu, w dokumentacji stowarzyszenia którą posiadali , a obecnie mam ja / tzn . kopie korespondencji , kopie rejestracyjne itp./ sa tylko 3 - SŁOWNIE- trzy podpisane deklaracje członkowskie. Pytanie - kogo powiadomić i jak. Pan Wojcieszonek zwrócił sie do mnie o przekazanie tych deklaracji czego do tej pory nie zrobiłem - serdecznie przepraszam, tylko też to nie wiele da - 3 deklaracjie z pełnymi danymi adresowymi.CZYLI SZUKAJ WIATRU W POLU. Jeszcze raz przepraszam w/w kolegów .
Jacek Krasnodębski
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby napisać komentarz.
Oceny
Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.

Żadne oceny nie zostały dodane.
Zaloguj
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 976
· Najnowszy użytkownik: testik
Ankieta
Moje poszukiwania ORP ORZEŁ

Szukam, czytam, przeglądam i przekazuję dalej
Szukam, czytam, przeglądam i przekazuję dalej
40% [32 głosów]

Szukam, czytam i przeglądam
Szukam, czytam i przeglądam
39% [31 głosów]

Tylko czytam to co inni napiszą
Tylko czytam to co inni napiszą
13% [10 głosów]

Czekam jak ktoś inny znajdzie okręt
Czekam jak ktoś inny znajdzie okręt
9% [7 głosów]

Ogółem głosów: 80
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 13/09/2008 14:47

Archiwum ankiet
Webmaster
Twórca i opiekun

Marcin Burza Burzyński
4,873,432 unikalnych wizyt